Вітаю всіх працівників Торчинського ЗДО " Сонечко З ДНЕМ ДОШКІЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА Нехай Вам вистачає витримки і сил, нехай Ваша доброта, терпіння зігрівають вихованців, а робота буде сповнена приємних сюрпризів. Нехай у Вашому житті все складається вдало.
Хай буде здоров'я міцне, мов граніт ,і з ним Вам прожити не менше ста літ.
Директора закладу дошкільної освіти «Сонечко» Кравчук Світлани Феодосіївни
перед колективом та громадськістю за 2020-2021н.р. 11.06.2021року
Загальні відомості про ЗДО «Сонечко»
Знаходиться за адресою: смт. Торчин, вул. Шапова,6
Функціонує з 1957 року.
Проектна потужність – 75місць.
Режим роботи закладу:
ЗДО працює за п’ятиденним робочим тижнем.
Вихідні дні:субота , неділя та святкові
З 8.00 до 18.30
Режим перебування- 10.5годин
Функціонує – 4 групи, які відвідує 111дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.Зарахування дітей здійснюється на підставі заяв батьків,медичної довідки про стан здоровя дитини.
Група раннього віку (2-3 р.): 1 група
Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.): 1 група
Група середнього дошкільного віку (4-5 р.): 1 група
Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.): 1 група
Навчальний рік у днзнавчальний рік у здо починається з 1шого вересня і закінчується 31 травня ,,,,,,
Заклад дошкільної освіти «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України
- Закону України «Про дошкільну освіту»
- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»
- Закону України «Про відпустки»
- Закону України «Про мову»
-Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів,Постанови № 55 від 22.09.20р.
- освітніх програм «Дитина», «Впевнений старт»
-А також відповідно до Статуту затвердженим рішенням селищної ради від 20.02.20р.№47/31 річного плану роботи , .правил внутрішньго трудового розпорядку.
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,задоволенні потреб громадян у нагляді,догляді та оздоровленні дітей,створення умов для їх фізичного,розумового і духовного розвитку.
Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог в здо обладнані необхідні приміщення: групові кімнати, роздягальні та кімнати гігієни,(актовий зал) музичний зал, кабінет медичної сестри. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров´я дітей,формування їх особистості,розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації.
В садочку створені умови для розвитку дітей. Їхнє матеріально-технічне забезпечення загалом відповідає вимогам. Багато зусиль докладають наші педагоги до створення розвивального середовища, естетичного, креативного оформлення приміщень. В кожній групі обладнано осередки для розвитку дошкільнят, завдяки спільній роботі з батьками та вихователями груп.
Кадрами дошкільний заклад укомплектований згідно штатного розпису.
Кількість штатних одиниць за штатним розписом -22
Кількість педагогічних працівників -9
Обслуговуючого персоналу-13
Кількість педагогічних працівників за посадами: директор -1,музичний керівник -1,вихователів-8.
Усі педпрацівники мають мають дошкільну освіту. Педагогів з вищою освітою-5, 4 мають середню спеціальну освіту.Кваліфікаційний рівень педагогів:
, «спеціаліст 2 кваліфікаційної категорії»-3
Кваліфікаційна категорія «спеціаліст»-6,.педагоги працюють за основним місцем роботи .
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.
Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань педагогічних працівників , курсів підвищення кваліфікації кадрів при ВІППО.
Щороку проходить атестація педагогічних працівників відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30,Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року №1255 - 18550, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи до організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами.Складений перспективний план атестації та курсової перепідготовки на 5 років.
Педагоги проходять курси підвищення кваліфікації при ВІППО педпрацівників .
У 2020-2021 навчальному році чергову атестацію пройшли 4 вихователі.
Хід атестації педагогічних кадрів у навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу.гуманітарним відділом не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: своєчасно і організовано проведені засідання атестаційної комісії. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять, інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування.
Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально садової проблемної теми. Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань один вихователь позачергову.педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.
За результатами атестації підтверджено відповідність займаній посаді та кваліфікаційну категорію «спеціаліст» вихователю Сахнюк Н.Є..,Кревська С.Р. присвоєнно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»вихователям Бідун Т.в. та Андрійчук В.О.
Освітній процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до програм виховання та навчання дітей «Дитина» та « Впевнений старт».Рішення про вибір програми було обговорено та схвалено педагогічною радою ( протокол № 1 від 30.08.20р) учасниками освітнього процесу в здо є діти,педагогічні працівники,технічні працівники,батьки(особи що їх замінюють)та інші особи які беруть участь у освітній роботі. Основною формою організації роботи освітньої діяльності дітей дошкільного віку у закладі залишаються заняття з різних видів діяльності. Вихователі проводять заняття групової та індивідуальної форми організації. комплексні. комбіновані,підсумкові. Тривалість занять для дошкільних груп- 15,20,25хв. для ясельного-5-10хв.
У 2020-2021 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Незважаючи на стан карантинних заходів,керуюмось постановою №55 від 22.09.20р.
Протягом навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари,семінар-практикум, творча лабораторія вихователів, інструктивно-методичні наради при завідуючій,співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.
Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2020-2021 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради , на яких розглядались теми:
1.Організація освітньої роботи у 2020-2021н.р.
Річний план роботи на 2020-2021н.р.
2.Розвиток екологічної свідомості дошкільників.
3.Основні напрямки національно патріотичного виховання дошкільників.
4.Про підсумки роботи за 2020-2021рн.р.
План на літньо- оздоровчий період.
Проведено семінар по екологічному вихованні -Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників.
Семінар практикум –формування духовних цінностей,особистості дитини засобами патріотичного виховання.
Тренінги-ігровий тренінг для педагогів з розвитку мовлення ,-вих.Андрійчук,вихов.Кревська провела – позитивне мислення педагогів,ігри та вправи на основі тілесного контакту.
Вихователь САхнюк Н.Є.-театралізований фартушок-домашні тварини.
Вих..Захарчук Т.М.-тренінг з елементами майстер класу «Квітка семицвітна»
Інтелектуальна вікторина вихователь Семенюк,
Майстер –клас- ,Великодній диво грай –вихователь Лоборчук Н.І.
На базі ЗДО було проведено творчу лабораторію вихователів отг на тему: Іноваційні технології розвитку мовлення(мнемо таблиці –вивчення віршів та казок –вихователь Кревська С.Р.)та проведений майстер клас з елементами тренінгу «Набуття різних видів компетентності дитини дошкільного віку за допомогою освітніх ліній Базового компонента.-вихователь Бідун Т.
Була проведена презентація робіт вихователів які атестувались.
А також протягом 2020-2021р з вихованцями були проведені різноманітні заходи та свята:
-
Екскурсії в парк, магазини,пожежну частину,музей,бібліотеку. (вихованці середньої та старших груп).
-
Виставка з природнього матеріалу «Дари осені»Великодний диво грай»(батьки діти)
«Вітання до Дня Матері».
-
Флешмоб «Вишиванку одягни».Українська хустка»
«Осінь тихо по землі спупає»
-
Ми веселі козачата»
-
«Іде святий Миколай»
-
«Новорічна казка»
-
«Наша мова солов’їна»
-
До 150річчя Л.Українки-художнє слово з малку»
-
«Лесиними стежками»
-
«Андріївські вечорниці»
-
«Масляна»
В практику роботи здо впроваджуються інноваційні технології:
Лепбуки,педагогіка Монтессорі, кубики Блума, Круги Лулія,театралізовані фартушки,корольві кульки.
Проходив місячник безпеки життєдіяльності ,під час місячника робота була спрямована у трьох напрямках- робота з дітьми, працівниками ,батьками.В ході місячника було проведено ряд заходів з обмежувально- карантинних вимог.Медичною сестрою було надано рекомендації про правила особистого захисту для запобігання короно вірусній хворобі.Прочитано лекції Послідовність дій при наданні першої медичної допомоги.Порядок дій коли розбився термометр. Директором здо було повторно ознайомлено працівників з інструкціями- з протипожежної безпеки,організація та охорона життя.
Педагогами проводи лись екскурсії,занняття,бесіди,читання худ.творів,ігри.театралізована діяльність,моделювання ситуації(евакуація(трапилась пожежа. Робота з батьками проводилась у онлайн режимі через силку (вайбер),індивідуальні бесіди,анкетування.Всі заходи опомогли учасникам освітнього процесу поглибити знання ,уміння,навички з безпеки життєдіяльності.
Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Весь освітньо-виховний процес мав фізкультурно-оздоровчу спрямованість, використовувались здоров’язберігаючі, здоров'яформуючі технології. Медичне обслуговування вихованців здійснюється старшою медичною сестрою Щербак Н.В. в своїй роботі керується закономи України «Про дошкільну освіту»Медичне обслуговування у заклаі»,Санітарний регламент. «Про захист населення від інфекційних хвороб» №55 від 22.09.20рпостанова та інш.Документація про медичне обслуговування дітей ведеться в належному стані.
Завідувач та медична сестра постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, кварцування, рухового режиму, санітарний стан.
На відсоток відвідування дітьми закладу у порівнянні з минулим навчальним роком вплинув карантин. Тому у 2020-н.р. дітьми було відвідано 2584 дітоднів.
Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах, потребі батьків у дошкільному закладі.
Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого.
Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у
2020-2021н.р. становить – 38грн.
Батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 відсотків від вартості харчування за день.
Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у навчальному році здійснювалось за перспективним меню і згідно Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем)
Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи дошкільного навчального закладу. Інтервали між прийомами їжі строго витримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту,це діти з малозабезпечених сімей,опікуни,діти ,батьки яких знаходились чи знаходяться в зоні АТО цим категоріям дітей відповідно до рішення сесії селищної ради надається безоплатне харчування , таких дітей у нас - 6
Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та старша медична сестра.
Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:
-
Створення безпечних умов для перебування дітей.
-
Організація догляду за дітьми.
-
Робота з колективом по ОП, ППБ, БЖД.
-
Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.
-
Робота з батьками.
встановлення сигналізації в Кожен працівник ДНЗ проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.
Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.
Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітнього процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ДНЗ.
З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:
· адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);
· попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки.
Кількість випадків як дитячого так і дорослого травматизму у здо не було.
Дошкільному навчальному закладу вже 64 роки. Життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання є одним із основних у діяльності завідувача. Багато проблем ми вирішуємо, але є проекти з великими фінансовими затратами: капітальний ремонт ясельного приміщення,харчоблоку, павільйони на площадках, надвірне ігрове обладнання,загорожа здо.
Впродовж 2020-2021 навчального року поліпшення матеріально-технічної бази відбувалось за рахунок коштів місцевого бюджету.
-зроблений поточний ремонт усіх приміщень здо. В дошкільному приміщені відповідно до припису пожежників були виконані всі умови а саме: знято вагонку в актовому залі коридорі.замінено електропроводку в кладовій,пройдено навчання з протипожежної безпеки та цівільної оборони,оброблені горища всіх приміщень вогневитривкою рідиною,,розетки та електровимикачі встановлені на негорючих основах,виготовлено документацію для дошкільному та ясельному приміщеннях яка до 1шоговересня буде встановленоа також було придбано:
- медичні матеріали(рукавички,одноразові шпателі,распіратори,засоби для обробки рук,для обробки поверхонь,миючі засоби,
-дизинфікуючі засоби
- посуд на харчоблок
- канцелярія;
- фарба на ремонт;
- миючі та чистящі предмети господарського призначення
- спец одяг(халати,фартухи)
- подушки- 20шт
-одіяла – 15шт
-пральну машинуна 9кг
- гардини
-грашки для дітей
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
Успіхи здо це не особисті мої успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.
Хочу подякувати всім, хто причетний до освітнього процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою наш колектив, батькам,гуманітарному відділу, селищному голові,педагогічним працівникам, обслуговуючому персоналу за розуміння,підтримку, спільну роботу. На завершення бажаю всім здоров´я, гарного настрою,вдячна за увагу і ще раз дякую всім.
Витяг з протоколу №2 від 14.08.2020
"Звіт керівника щодо роботи Торчинського ДНЗ за 2019-2020 н.р."
Ухвалили:
1.1. Роботу закладу за 2019-2020 н.р. визнати як задовільно.
1.2.Колектив ЗДО та батькам дотримуватися усіх вимог при роботі закладу в умовах карантину
1.3. Докладати максимум зусиль для навчання і виховання дошкільників ДНЗ.
Ухвала прийнята числом голосів 60 чоловік, що становить 100% голосів.
*********************************************************************************
Звіт
Директора дошкільного навчального закладу «Сонечко» Кравчук Світлани Феодосіївни
перед колективом та громадськістю за 2019-2020 н.р. 14.08.2020року
Загальні відомості про ДНЗ «Сонечко»
Знаходиться за адресою: смт Торчин вул ШАПОВА 6
Функціонує з 1957 року.
Проектна потужність – 75місць.
Режим роботи закладу:
ДНЗ працює за п’ятиденним робочим тижнем.
Вихідні дні:субота , неділя та святкові
З 8.00 до 18.30
Режим перебування- 10.5годин
Функціонує – 4 групи, які відвідує 130дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.Зарахування дітей здійснюється на підставі заяв батьків,медичної довідки про стан здоровя дитини.
Група раннього віку (2-3 р.): 1 група -29 дітей;
Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.): 1 група- 32дітей;
Група середнього дошкільного віку (4-5 р.): 1 група-35 дітей;
Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.): 1 група-32 дітей.
Навчальний рік у днзнавчальний рік у днз починається з 1шого вересня і закінчується 31 травня ,,,,,,
Дошкільний навчальний заклад «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України
- Закону України «Про дошкільну освіту»
- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»
- Закону України «Про відпустки»
- Закону України «Про мову»
-Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів
- освітніх програм «Дитина», «Впевнений старт»
-А також відповідно до Статуту та річного плану роботи.
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,задоволенні потреб громадян у нагляді,догляді та оздоровленні дітей,створення умов для їх фізичного,розумового і духовного розвитку.
Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог в ДНЗ обладнані необхідні приміщення: групові кімнати, роздягальні та кімнати гігієни,(актовий зал) музичний зал, кабінет медичної сестри. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров´я дітей,формування їх особистості,розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації.
В садочку створені умови для розвитку дітей. Їхнє матеріально-технічне забезпечення загалом відповідає вимогам. Багато зусиль докладають наші педагоги до створення розвивального середовища, естетичного, креативного оформлення приміщень. В кожній групі обладнано осередки для розвитку дошкільнят, завдяки спільній роботі з батьками та вихователями груп.
Кадрами дошкільний заклад укомплектований згідно штатного розпису.
Кількість штатних одиниць за штатним розписом -22
Кількість педагогічних працівників -9
Обслуговуючого персоналу-13
Кількість педагогічних працівників за посадами: директор -1,музичний керівник -1,вихователів-8.
Усі педпрацівники мають мають дошкільну освіту. Педагогів з вищою освітою-5, 4 мають середню спеціальну освіту.Кваліфікаційний рівень педагогів:
«спеціаліст вищої категорії» -1, «спеціаліст 2кваліфікаційної категорії»-2
Кваліфікаційна категорія «спеціаліст»-5,один педагог має звання «Вихователь методист».педагоги працюють за основним місцем роботи на ставку ,а один педагог на 02ст.за сумісництвом.
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.
Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань педагогічних працівників , курсів підвищення кваліфікації кадрів при ВІППО.
Щороку в дошкільному закладі проходить атестація педагогічних працівників відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30,Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року №1255 - 18550, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи до організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами. В дошкільному закладі складений перспективний план атестації та курсової перепідготовки на 5 років.
Педагоги проходять курси підвищення кваліфікації при ВІППО педпрацівників та атестацію.
У 2019-2020 навчальному році чергову атестацію пройшли 2 вихователі,музичний керівник та завідувач.
Хід атестації педагогічних кадрів у навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: своєчасно і організовано проведені засідання атестаційної комісії. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять, інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування.
Кожен вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально садової проблемної теми. Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.
За результатами атестації підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст» вихователю Семенюк С.В., «спеціаліст 2 категорії» вихователю Захарчук Т.М. і присвоєнно категорію «спеціаліст другої категорії» музичному керівник Пристайчук К.В.
Освітній процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до програм виховання та навчання дітей «Дитина» та « Впевнений старт».Рішення про вибір програми було обговорено та схвалено педагогічною радою ( протокол № 1 від 30.08.19р) учасниками освітнього процесу в днз є діти,педагогічні працівники,технічні працівники,батьки(особи що їх замінюють)та інші особи які беруть участь у освітній роботі. Основною формою організації роботи освітньої діяльності дітей дошкільного віку у закладі залишаються заняття з різних видів діяльності. Вихователі проводять заняття групової та індивідуальної форми організації. комплексні. комбіновані,підсумкові. Тривалість занять для дошкільних груп- 15,20,25хв. для ясельного-5-10хв.
У 2019-2020 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Незважаючи на стан жорстких карантинних заходів , повязаних із COVID-19,з 12.03.20р. педагоги закладу в умовах ізоляції освоїли і налагодили роботу дистанційного навчання.
Під час карантину педагоги займались самоосвітою,брали участь у вебінарах на порталі «Всеосвіта» «МЦФЕР» і отримали сертифікати. Відповідно до індивідуальних планів роботи здійснювалась і організаційно –педагогічна робота- оформлення документації,виготовлення лепбуків і іншого демонстраційного матеріалу. Також в режимі онлайн в програмі ЗУМ була проведена зустріч вихователів Торчинського ОТГ «Творча лабораторія» на тему « Формування національно –патріотичної вихованості дітей» та проведений майстер-клас.
Протягом навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари, методичне об'єднання вихователів, інструктивно-методичні наради при завідуючій,співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.
Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2019-2020 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради , на яких розглядались теми:
1.Організація освітньої роботи у 2019-2020н.р.
Річний план роботи на 2019-2020н.р.
2.Екологічне виховання дошкільників
Основні завдання екологічної освіти дошкільників
3.Національно патріотичне виховання
Національно патріотичне виховання дошкільників його завдання,принципи,методиі форми роботи.
4.Про підсумки роботи за 2019-2020рн.р.
План на літньо- оздоровчий період.
Проведено семінар по екологічному вихованні – підходи до формування ціннісного ставлення до природи.Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників.
Семінар практикум –формування духовних цінностей,особистості дитини засобами патріотичного виховання.
Тренінги- психологічний тренінг «Розвиток комунікативної культури вихователів уднз».
Майстер –клас- Вироби з покидькового матеріалу.,Великодне яєчко,
Виготовлення Святкової Валентинки
-
Екскурсії в парк, магазини,пожежну частину,музей,бібліотеку. (вихованці середньої та старших груп).
-
Виставка з природнього матеріалу «Дари осені»(стар
-
«Город на підвіконні»
-
Виставка дитячих робіт «Зима – чарівниц
-
Фото-звіт навчання дошкільнят на карантині.
-
«Свято дитячої книги»(прислівя, вірш про к
-
До Дня Довкілля конкурс малюнків «Я люблю природу»
-
Проект «Вітання до Дня Матері».
-
Флешмоб «Вишиванку одягни»
-
А також протягом 2019-2020 н.р. з вихованцями дошкільного закладу були проведені різноманітні заходи та свята.-- Спильно з батьками та учнями початкових класів проведено творчий захід «Україна рідний край»
-
«Осінь тихо по землі спупає»
-
Ми веселі козачата»
-
«Іде святий Миколай»
-
«Новорічна казка»
-
«Наша мова солов’їна»
-
«Лесиними стежками»
-
Вихованці старшої групи разом з вихователем Бідун Т.В. взяли участь у флешмобах «Ековулиця» та « Осінній віночок» креактивних освітніх ідей освітнього інтернет простору «Розумний вулик» та отримали сертифікати та подяки.
Були проведені колективні перегляди - Нетрадиційне малювання-«Сніжне дерево»,Дослідницька діяльність, «До лісу мандруємо звіряток годуємо» та інш.
Приділялась увага в роботі закладу щодо наступності дошкільної освіти з початковою освітою. У 2019-2020р було укладено угоду про співпрацю з ОЗЗСО в якій передбачено заходи спрямовані на узгодженість питань щодо розвитку ,навчання та виховання дітей старшого дошкільного віку та вчителів і учнів початкових класів,організації спільно з ними освітнього процесу.
Окремою ланкою методичної роботи є взаємодія з родиною вихованців.Провідною формою роботи є батьківські збори. Впродовж року були проведені як загальні так і групові батьківські збори під час яких батьки ознайомлювалися із завданнями,змістом,напрямками освітнього процесу,допомагали вірішувати господарські питання.
Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Весь освітньо-виховний процес мав фізкультурно-оздоровчу спрямованість, використовувались здоров’язберігаючі, здоров'яформуючі технології. Медичне обслуговування вихованців здійснюється старшою медичною сестрою Гапанюк А.Р.
Завідувач та медична сестра постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, кварцування, рухового режиму, санітарний стан.
На відсоток відвідування дітьми закладу у порівнянні з минулим навчальним роком вплинув карантин. Тому у 2019-2020 н.р. (до 11.03.2020р.) дітьми було відвідано 2584 дітоднів.
Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах, потребі батьків у дошкільному закладі.
Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого.
Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у
2019-2020н.р. –до січня 30грн.,а з нового 2020р – 38грн.
Батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 відсотків від вартості харчування за день.
Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2019/2020навчальному році здійснювалось за перспективним меню і згідно Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем)
Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи дошкільного навчального закладу. Інтервали між прийомами їжі строго витримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту,це діти з малозабезпечених сімей,опікуни,діти ,батьки яких знаходились чи знаходяться в зоні АТО цим категоріям дітей відповідно до рішення сесії селищної ради надається безоплатне харчування , таких дітей у нас-
Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та старша медична сестра.
Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:
-
Створення безпечних умов для перебування дітей.
-
Організація догляду за дітьми.
-
Робота з колективом по ОП, ППБ, БЖД.
-
Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.
-
Робота з батьками.
Кожен працівник ДНЗ проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.
Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.
Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітнього процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ДНЗ.
З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:
· адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);
· попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки.
Дошкільному навчальному закладу вже 63 років. Життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання є одним із основних у діяльності завідувача. Багато проблем ми вирішуємо, але є проекти з великими фінансовими затратами: капітальний ремонт ясельного приміщення,харчоблоку, павільйони на площадках, надвірне ігрове обладнання,загорожа днз.
Впродовж 2019-2020 навчального року поліпшення матеріально-технічної бази відбувалось за рахунок коштів місцевого бюджету.
-зроблений поточний ремонт усіх приміщень днз.
Придбано:
- кварцову лампу – 1шт.;
- медичні
-дизинфікуючі засоби
- посуд на харчоблок;
- стіл на харчоблокі –1шт
- стелаж сушка – 1шт.;
-вага електронна-1шт
- канцелярія;
- фарба на ремонт;
- миючі та чистящі предмети господарського призначення
- набір постілільний - 35шт
- подушки- 20шт
-одіяла – 15шт
- рушники -30шт
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
Успіхи ДНЗ це не особисті мої успіхи, а успіхи всього колективу, це успіхи нашого закладу.
Хочу подякувати всім, хто причетний до освітнього процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою наш колектив, батькам,гуманітарному відділу, селищному голові,педагогічним працівникам, обслуговуючому персоналу за розуміння,підтримку, спільну роботу. На завершення бажаю всім здоров´я, гарного настрою,вдячна за увагу і ще раз дякую всім.
.

Директорка
Кравчук Світлана Феодосіївна
****
Життєве кредо:
"Відноситись до людей так,як хочеш, щоб вони відносились до тебе"

Загальні відомості про ЗДО «Сонечко»
Знаходиться за адресою:
смт. Торчин, вул. ШаповаАнатолія,6
Функціонує з 1957 року.
Проектна потужність – 75місць.
Режим роботи закладу:
ЗДО працює за п’ятиденним робочим тижнем.
Вихідні дні:субота , неділя та святкові
З 8.00 до 18.30
Режим перебування- 10.5годин
Функціонує – 4 групи, які відвідує 111дітей.
Групи комплектуються за віковими ознаками.Зарахування дітей здійснюється на підставі заяв батьків,медичної довідки про стан здоровя дитини.
Група раннього віку (2-3 р.): 1 група
Групи молодшого дошкільного віку (3-4 р.): 1 група
Група середнього дошкільного віку (4-5 р.): 1 група
Групи старшого дошкільного віку (5-6 р.): 1 група
Навчальний рік у днзнавчальний рік у здо починається з 1шого вересня і закінчується 31 травня ,,,,,,
Заклад дошкільної освіти «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України
- Закону України «Про дошкільну освіту» «Про освіту»
- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»
- Закону України «Про відпустки»
- Закону України «Про мову»
-Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.
- освітня програма «Дитина»
-А також відповідно до Статуту затвердженим рішенням селищної ради від 20.02.20р.№47/31 річного плану роботи , .правил внутрішньго трудового розпорядку,колективного договору та інших розпорядчих документів.
Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,виконання вимог Б.К.задоволенні потреб громадян у нагляді,догляді та оздоровленні дітей,забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу.
фізичного,розумового і духовного розвитку.
Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх,методичних,адміністративних,фінансових,господарських та інших питань,які виникають у процесі діяльності ЗДО.
ЗДО має пристосовані приміщення
Згідно нормативів, санітарно-гігієнічних вимог в здо обладнані необхідні приміщення: групові кімнати, роздягальні та кімнати гігієни,(актовий зал) музичний зал, кабінет медичної сестри. Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров´я дітей,формування їх особистості,розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації.
В садочку створені умови для розвитку дітей. Їхнє матеріально-технічне забезпечення загалом відповідає вимогам. Багато зусиль докладають наші педагоги до створення розвивального середовища, естетичного, креативного оформлення приміщень. В кожній групі обладнано осередки для розвитку дошкільнят, завдяки спільній роботі з батьками та вихователями груп.
Кадрами дошкільний заклад укомплектований згідно штатного розпису.
Кількість штатних одиниць за штатним розписом -25
Кількість педагогічних працівників -12
Обслуговуючого персоналу-13
Кількість педагогічних працівників за посадами: директор -1,музичний керівник -1,вихователів-7.асистент вихователя -3
Усі педпрацівники мають мають відповідну освіту Педагогів з вищою освітою-5, 7 мають середню спеціальну освіту.Кваліфікаційний рівень педагогів:
, «спеціаліст 2 кваліфікаційної категорії»-3
Кваліфікаційна категорія «спеціаліст»-6,.педагоги працюють за основним місцем роботи .
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.
Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації кадрів на рівні закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань педагогічних працівників , курсів підвищення кваліфікації кадрів при ВІППО.
Щороку проходить атестація педагогічних працівників відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30,Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року №1255 - 18550, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи до організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами.Складений перспективний план атестації та курсової перепідготовки на 5 років.
Педагоги проходять курси підвищення кваліфікації при ВІППО педпрацівників .
У 2021-2022 навчальному році чергову атестацію пройшов 1вихователь.
Хід атестації педагогічних кадрів у навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу.гуманітарним відділом не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: своєчасно і організовано проведені засідання атестаційної комісії. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагога шляхом відвідування занять, інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування.
Вихователь впродовж року працював теоретично та практично над темою, яка випливала із загально садової проблемної теми. Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагог мала можливість поділитися з колегами під час засідань педагогічних рад, методичних об’єднань, семінарів-практикумів.
За результатами атестації підтверджено відповідність займаній посаді та кваліфікаційну категорію «спеціаліст» вихователю Лоборчук Н.І.
Освітній процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до програми виховання та навчання дітей «Дитина» .в межах Б.К.Рішення про вибір програми було обговорено та схвалено педагогічною радою ( протокол № 1 від 30.08.21р). учасниками освітнього процесу в здо є діти,педагогічні працівники,технічні працівники,батьки(особи що їх замінюють)та інші особи які беруть участь у освітній роботі. Основною формою організації роботи освітньої діяльності дітей дошкільного віку у закладі залишаються заняття з різних видів діяльності. Вихователі проводять заняття групової та індивідуальної форми організації. комплексні. комбіновані,підсумкові. Тривалість занять для дошкільних груп- 15,20,25хв. для ясельного-5-10хв.
У 2020-2021 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Незважаючи на стан карантинних заходів,керуюмось постановою №55 від 22.09.20р.
Протягом навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари,семінар-практикум, творча лабораторія вихователів, інструктивно-методичні наради при завідуючій,співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.
Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2021-2022 н.р. було проведено 4 засідання педагогічної ради , на яких розглядались теми:
1.Організація освітньої роботи у 2021-2022н.р.
Річний план роботи на 2021-2022н.р.
2.Здійснення екологічного вихованнядошкільників в світі сучасних вимог.
3.Патріотичне виховання особистості дошкільників в умовах сучасного довкілля.
4.Про підсумки роботи за 2021-2022рн.р.
Готовність дітей до школи.
Проведено семінар екологічне виховання дітей в ЗДО
Практично-теоретичний семінар-психолого-педагогічний супровід дитини з розладами аутичного спекту в умовах здо
Тренінг з патріотичного спрямування вихователь Дідич Н.С.,
Вих..Захарчук Т.М.-тренінг з елементами майстер класу «Квітка семицвітна»
Інтелектуальна вікторина вихователь Семенюк,
Майстер –клас- ,Нетрадиційні техніки малювання–вихователь Лоборчук Н.І.
Дистанційно творча лабораторія проведено разом із оззсо логіко-математичний розвиток вихователь – Семенюк С.В.
Круглий стіл –Інклюзія в здо за чи проти ас.вихователя Токарська л.С. та Юц к.в.
Була проведена презентація робіти вихователя яка атестувалась.
Також були проведені колективні перегляди- сенсорний розвиток. логіко-математичний розвиток.природничий розвиток,художнь-естетичний розвиток.
Консультації для вихователів,конкурс- найкраща дидактична гра.
А також протягом 2021-2022р з вихованцями були проведені різноманітні заходи та свята:
-
Екскурсії в парк, магазини,пожежну частину,музей,бібліотеку. (вихованці середньої та старших груп).
-
Виставка з
-
Флешмоб «Вишиванку одягни».Українська хустка»
«Осінь тихо по землі спупає»
-
Ми веселі козачата»
-
«Миколая»
-
«Новорічна казка»
-
«Наша мова солов’їна»
«Андріївські вечорниці»
В практику роботи здо впроваджуються інноваційні технології:
Лепбуки,педагогіка Монтессорі, кубики Блума, Круги Лулія,театралізовані фартушки,корольві кульки.
Впродовж 2021-2022р. в закладі відкрились 3 інклюзивні групи.Старша «Калинка»,середня – «Метелик » та молодша «Дзвіночок».для кожного вихованця розроблено свою індивідуальну програму розвитку,на підставі заключень та рекомендацій ІРЦ,а також індивідуальний навчальний план.Усі вихованці з ООП залучались до всіх форм роботи у закладі.,приймали активну участь у розвагах та святах.Активно проводиться індивідуальна робота з кожним вихованцем орієнтовно до їх потреб,а саме: соціалізація, розвиток комунікативних потреб,удосконалення навичок самообслуговування.Діти навчилися взаємодіяти з соціумом та один з одним.
З 01.04.2022 по 30.05.2022 в зв’язку з впровадженням воєнного стану ЗДО перейшов на дистанційне надання освітніх послуг вихованцям.Були розроблені плани роботи з дітьми згідно вікових груп.Освітньо виховна робота велась через вайбер,прогаму міт,проводились відео заняття.Робота з батьками також проводилась в дистанційному форматі.Педагоги займались самоосвітою.
Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Весь освітньо-виховний процес мав фізкультурно-оздоровчу спрямованість, використовувались здоров’язберігаючі, здоров'яформуючі технології. Медичне обслуговування вихованців здійснюється старшою медичною сестрою Щербак Н.В. в своїй роботі керується закономи України «Про дошкільну освіту»Медичне обслуговування у заклаі»,Санітарний регламент. «Про захист населення від інфекційних хвороб» №55 від 22.09.20рпостанова та інш.Документація про медичне обслуговування дітей ведеться в належному стані.
Завідувач та медична сестра постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, кварцування, рухового режиму, санітарний стан.
Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах, потребі батьків у дошкільному закладі,але на все вплинув воєнний стан.
Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого.
Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у
2021-2022н.р. становить – 38грн.
Батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 відсотків від вартості харчування за день.
Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у навчальному році здійснювалось за перспективним меню і згідно Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем)
Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи дошкільного навчального закладу. Інтервали між прийомами їжі строго витримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту,це діти з малозабезпечених сімей,опікуни,діти ,батьки яких знаходились чи знаходяться в зоні АТО цим категоріям дітей відповідно до рішення сесії селищної ради надається безоплатне харчування , таких дітей у нас - 6
Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та старша медична сестра.
Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:
-
Створення безпечних умов для перебування дітей.
-
Організація догляду за дітьми.
-
Робота з колективом по ОП, ППБ, БЖД.
-
Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.
-
Робота з батьками.
Кожен працівник ЗДО проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, ве періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.
Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Розроблено пам’ятки щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.
Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час освітнього процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ЗДО.
З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:
· адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);
· попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки.
Кількість випадків як дитячого так і дорослого травматизму у здо не було.
Дошкільному навчальному закладу вже 65 роки. Життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання є одним із основних у діяльності завідувача. Багато проблем ми вирішуємо, але є проекти з великими фінансовими затратами: капітальний ремонт ясельного приміщення,харчоблоку, павільйони на площадках, надвірне ігрове обладнання,загорожа здо.
Впродовж 2021-2022 навчального року поліпшення матеріально-технічної бази відбувалось за рахунок коштів місцевого бюджету.
-зроблений поточний ремонт усіх приміщень , встановлено протипожежну сигналізацію в ясельному та дошкільному приміщені,облаштували загорожу на площадці старшої групи.
також було придбано:
- медичні матеріали(рукавички,одноразові шпателі,распіратори,засоби для обробки рук,для обробки поверхонь,миючі засоби,
-дизинфікуючі засоби
- посуд на харчоблок
-духову шафу
- спец одяг(халати,фартухи)
- подушки
-одіяла
-грашки для дітей
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в основному виконано.
Хочу подякувати всім ,в такий нелегкий час, хто причетний до освітнього процесу та матеріально-технічного забезпечення діяльності нашого закладу і допомагає у здійсненні всіх тих цілей і завдань, які ставить перед собою наш колектив, батькам,гуманітарному відділу, селищному голові,педагогічним працівникам, обслуговуючому персоналу за розуміння,підтримку, спільну роботу. На завершення бажаю всім здоров´я, мирного неба, і ще раз дякую всім.
Звіт керівника 2021-2022


Оголошення
22.08.2023 р. о 17.00 в закладі дошкільної освіти
відбудуться звітні збори керівника Кравчук С. Ф.